Menu Zamknij

Import z Chin. Nowe wyzwanie produkcyjne: przerwy w dostawie prądu w Chinach

V-Trust Usługi inspekcyjne w Chinach i Azji Południowej
V-Trust Usługi inspekcyjne w Chinach i Azji Południowej

Jeśli produkujesz w Chinach czy zostałeś poinformowany przez swoich dostawców o opóźnieniach w produkcji spowodowanych przerwami w dostawach prądu?

W tym tygodniu mamy dla Ciebie dwie wiadomości: jedną dobrą i jedną złą.

Dobrą wiadomością jest to, że w ostatnich miesiącach, kiedy stawki frachtu morskiego wzrosły do ​​rekordowego poziomu, w tym miesiącu koszty wysyłki wykazują obiecujący spadek.

A zła wiadomość jest taka, że ​​wielu producentów w Chinach musiało zamykać działalność na kilka dni w tygodniu z powodu racjonowania energii elektrycznej, które rozpoczęło się tydzień temu.

Inaczej niż zwykle latem, gdy wzrost zapotrzebowania na energię był przewidywalny, przyczyną niedoborów prądu tym razem są inne i to samorządy podjęły inicjatywę racjonowania dostaw prądu.

Istnieją 2 główne powody ograniczeń w dostawach energii elektrycznej:

Pierwszy to spełnienie wymagań rządu centralnego dotyczących planu redukcji emisji dwutlenku węgla i zużycia energii.

Elektrownie zawiesiły część produkcji energii elektrycznej także ze względu na podwyżki cen węgla i gazu, a także stosunkowo niską cenę energii elektrycznej w Chinach, którą rozlicza rząd.

Czy ta sytuacja się utrzyma? Zgodnie z wydanym w tym miesiącu przez chiński rząd „Planem działań na rzecz zarządzania zanieczyszczeniem powietrza 2021-2022 na jesień i zimę”, w okresie od października 2021 do marca 2022 roku dostawy energii elektrycznej i moce produkcyjne w niektórych branżach mogą być jeszcze bardziej ograniczone.

Aby złagodzić skutki tych ograniczeń, V-Trust ma dla Ciebie 3 sugestie:

  1. Złóż zamówienia u swoich dostawców jak najwcześniej i bądź przygotowany na dłuższy czas realizacji
  2. Współpracuj z producentami wyposażonymi w agregaty prądotwórcze
  3. Zorganizuj kontrolę produktu przed wysyłką, ponieważ fabryki mogą przyspieszyć realizację niektórych zamówień w ciągu ograniczonych dni roboczych, co może spowodować więcej problemów z jakością

Aby uzyskać więcej informacji na temat usług zarządzania łańcuchem dostaw i kontroli jakości w Azji, proszę o kontakt pod adresem marcin.nowak@v-trust.com

Dodaj komentarz