Menu Zamknij

Import z Chin. Chiński Nowy Rok 2022

Import z Chin 2022. Usługi inspekcyjne, kontrola jakości, nadzór produkcji
V-Trust. Usługi inspekcyjne w Azji

Obchody Chińskiego Nowego Roku w 2022 roku

Święto Księżycowego Nowego Roku w Chinach w tym roku trwa od 1 do 6 lutego, zgodnie z oficjalnym harmonogramem świąt państwowych. Jeśli importujesz z Chin, powinieneś wiedzieć, że urlop pracowników fabryk jest zwykle przedłużany o około jeden lub dwa tygodnie – wielu pracowników wraca do rodzinnego miasta z tygodniowym wyprzedzeniem i wraca do pracy tydzień później.

Sytuacja w Chinach

Aby uniknąć rozprzestrzeniania się COVID-19, samorządy i firmy w różnych miastach wprowadzają szereg zachęt motywujących pracowników do pozostania na czas obchodów Chińskiego Nowego Roku w miejscu pobytu związanego z pracą, zamiast powrotu do rodzinnych miejscowości. Ponad 60% pracowników decyduje się pozostać w miejscowościach gdzie pracuje, zwłaszcza w regionach produkcyjnych Pekinu, Szanghaju, Tianjin, Zhejiang, Hebei, Guangdong i Jiangsu. To dobra wiadomość dla importerów, ponieważ w przypadku niektórych zamówień krótsza przerwa nie będzie zakłócała procesu produkcji, tak jak to bywało wcześniej. W tym roku produkcja może zostać wznowiona już w połowie lutego.

Jeśli Państwa firma potrzebuje wsparcia w zakresie kontroli jakości towaru podczas produkcji lub wysyłki, zespół V-Trust jest dostępny także podczas przerwy świątecznej w Chinach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie kontroli towaru lub audytu fabryk w Chinach, Wietnamie, Indiach, Kambodży, Bangladeszu, Tajlandii, Malezji, Indonezji lub w Pakistanie, nie wahaj się i skontaktuj się z nami pod adresem marcin.nowak@v-trust.com

Chcesz wysłać swoje towary po chińskiej przerwie noworocznej 2022

Zbliża się Chiński Nowy Rok i jak już pewnie wiesz, fabryki będą całkowicie zamknięte na co najmniej dwa tygodnie. Kiedy pracownicy zaczną wracać, odzyskanie pełnej wydajności zajmie im jeszcze kilka tygodni. Mając to na uwadze, importerzy powinni zachować ostrożność, aby dobrze zarządzać swoim łańcuchem dostaw i zapewnić oczekiwany poziom jakości, niezależnie od tego, czy zdecydują się na wysyłkę przed świętem, czy po nim.

Wysyłka towaru z Chin po Chińskim Nowym Roku (po lutym 2022)

Z drugiej strony składanie zamówień z dostawą zaraz po wiosennych wakacjach może również powodować problemy w zależności od rodzaju dostawcy i wielkości fabryki. Małe i średnie fabryki, ilekroć otworzą swoje drzwi po świątecznej przerwie, z pewnością nie będą udostępniać wszystkich swoich linii produkcyjnych w pierwszym miesiącu działalności. Powodem tego jest to, że wielu pracowników decyduje się na zmianę pracy, miasta, a nawet pozostanie w swoich rodzinnych miastach, co jest nowym trendem w Chinach. Fabrykom bardzo trudno jest zatrudnić dużą liczbę pracowników i przeszkolić ich w krótkim czasie. Dlatego głównym problemem, z którym często spotykają się importerzy, decydując się na wysyłkę towarów po wiosennych wakacjach, jest opóźnienie w dostawach. Często zdarzają się przypadki, w których towary miały być wysłane w lutym, a okazały się gotowe do wysyłki dopiero w kwietniu lub nawet później. Oprócz opóźnień jest również bardzo prawdopodobne, że niedawno zatrudnieni pracownicy zwiększą wadliwy wskaźnik produkcji z powodu braku doświadczenia. Ale można śmiało powiedzieć, że chociaż w tym okresie obserwuje się wzrost wskaźnika wadliwości, nie jest on tak wysoki, jak w ostatnich tygodniach chińskiego roku księżycowego.

Aby uniknąć wysokich współczynników wadliwych produktów i opóźnień, zdecydowanie zalecamy zwiększenie zapasów na kilka miesięcy przed świętami, aby nie było potrzeby składania zamówień z fabryk w tym wrażliwym okresie. Prognozowanie z dużym wyprzedzeniem to cenna procedura dostosowywania czasu produkcji i zapewniania, że ​​na realizację Twoich produktów nie zabraknie zapasów w fabryce Twojego dostawcy.

Jeśli nie planowałeś z wyprzedzeniem i musisz złożyć zamówienie teraz, bardzo ważne jest wprowadzenie planu zarządzania jakością i bardzo dobra komunikacja z fabryką i firmą logistyczną. Pomocą w tym będzie zlecenie obsługi Twojego zlecenia lokalnej firmie inspekcyjnej takiej jak V-Trust. Będąc w branży kontroli jakości od prawie dwóch dekad, V-Trust ma duże doświadczenie w pomaganiu kupującym w pokonywaniu ewentualnych problemów w tym okresie roku. Nasze kontrole przed wysyłką i nadzór nad załadunkiem kontenerów mają również na celu zapewnienie, że pośpiech świąteczny w fabrykach nie wpłynie na jakość produktów naszych klientów.

Powyższe czynniki ryzyka przed i po Chińskim Nowym Roku można zminimalizować zatrudniając niezależną firmę inspekcyjną taką jak V-Trust. Inspektorzy V-Trust jak zawsze pozostają do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci kontrolować jakość, która jest dość zagrożona, podczas gdy fabryki starają się nadążyć za harmonogramami i stoją w obliczu niedoborów siły roboczej zaraz po wiosennych wakacjach.

Kontakt w Polsce: 691 669 192, marcin.nowak@v-trust.com

Dlaczego ryzyko problemów z jakością jest największe tuż po zakończeniu Chińskiego Nowego Roku

​Chiński Nowy Rok jest uważany przez większość Chińczyków za największe święto w ciągu całego roku i w wielu przypadkach jest to jedyne święto, w którym mogą spotkać się z rodziną i spędzić czas w domu. W tym roku Chiński Nowy Rok rozpoczyna się 1 lutego 2022 roku.

Ze statystyk firmy inspekcyjnej V-Trust wynika, że w tym roku szczyt kontroli jakości w czasie produkcji i w czasie załadunku towarów przypada na miesiące październik, listopad, grudzień 2021 i styczeń 2022 czyli miesiące ściśle poprzedzające przerwę związaną z Chińskim Nowym rokiem. Importerzy boją się problemów z jakością i z przerwami w łańcuchu dostaw z Chin (pandemia, problemy z poruszaniem się w Chinach i wjazdem do Chin). 

Wielu importerów uważa, że ​​każdego roku jest to najtrudniejszy okres do zakupu, ponieważ powoduje duże problemy z opóźnieniami w produkcji i wysyłkach, a także problemami z jakością.

Większość importerów wie, że Chiński Nowy Rok zawiesza działalność zakładów produkcyjnych w Chinach i zmienia ramy czasowe w łańcuchu dostaw. Dlatego warto znacznie wcześniej przygotować się do obchodów Chińskiego Nowego Roku w Chinach.

1. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że fabryki wstrzymują masową produkcję już na tydzień lub dwa przed CNY. Podczas gdy sylwester w Chinach przypada w określonym dniu (w 2022 roku jest to 1 dzień lutego), wszyscy dostawcy zaczynają wstrzymywać działalność na około 10 dni wcześniej. Dlatego masowa produkcja może zostać zatrzymana znacznie wcześniej, niż przewidują to kupujący: podwykonawcy Twojego dostawcy również kończą sezon pracy wcześniej. Mimo że biuro Twojego dostawcy jest czynne tydzień lub dwa dłużej, masowa produkcja i linie produkcyjne nie są już dostępne.

2. Po drugie, podczas gdy oficjalne święto trwa zwykle około 5-7 dni roboczych, większość pracowników pozostaje w swoich rodzinnych miejscowościach przez dodatkowy tydzień lub dwa. To jest powód, dla którego większość dostawców wraca do pracy dopiero dwa, a czasem nawet trzy tygodnie po chińskim sylwestrze i może być trudno dotrzeć do jakichkolwiek przedstawicieli, w tym sprzedawców.

3. Ostatecznie wszystko wraca do normy. Jednak wielu producentów ma trudności z powrotem do normalnego trybu działania w tygodniach po chińskim Nowym Roku. W zależności od liczby pracowników wyjeżdżających potajemnie mogą wystąpić poważne zakłócenia w całym łańcuchu dostaw. Znalezienie i szkolenie nowej grupy pracowników samo w sobie stwarza nowe wyzwania. Wykwalifikowani pracownicy są do pewnego stopnia zastępowani przez niewykwalifikowanych, niedawno zatrudnionych.

Dlatego ryzyko problemów z jakością jest największe tuż po zakończeniu chińskiego Nowego Roku. To tylko jeden z wielu powodów, dla których nigdy nie zaleca się pomijania procedur kontroli jakości i kontroli.

4. Innym powodem wzrostu problemów z jakością po CNY jest duża liczba zamówień, które dostawca i jego podwykonawcy ustawiają w kolejce. Może to obejmować zaległe zamówienia od początku grudnia, w zależności od potrzebnego czasu produkcji.

Powyższe czynniki ryzyka przed i po Chińskim Nowym Roku można zminimalizować zatrudniając niezależną firmę inspekcyjną taką jak V-Trust. Inspektorzy V-Trust jak zawsze pozostają do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci kontrolować jakość, która jest dość zagrożona, podczas gdy fabryki starają się nadążyć za harmonogramami i stoją w obliczu niedoborów siły roboczej zaraz po wiosennych wakacjach.

Kontakt w Polsce: 691 669 192, marcin.nowak@v-trust.com

Usługi inspekcyjne w Chinach i Azji Południowej

Kontakt: 691 669 192 lub marcin.nowak@v-trust.com