Menu Zamknij

Import z Chin. Lepiej kupować od pośrednika czy producenta w Chinach

Import z Chin 2022. Usługi inspekcyjne, kontrola jakości, nadzór produkcji
V-Trust. Usługi inspekcyjne w Azji

Przy zakupie z Chin i z Azji zwykle mamy do wyboru współpracę z lokalną firmą handlową czyli pośrednikiem lub bezpośrednio z producentem czyli z fabryką która produkuje zamawiane przez nas produkty. Poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie co jest najlepszym wyborem: mieć do czynienia z agentem lub firmą handlową czy bezpośrednio z fabryką

Oczywistym wyborem byłoby bezpośrednie skontaktowanie się z fabryką, ponieważ powinna ona oferować najniższą cenę. Jednak wielu kupujących, w tym duże sieci handlowe, nadal korzysta z firm handlowych, aby zaopatrywać się w Chinach. Dlaczego tak się dzieje? Porozmawiajmy o zaletach i wadach współpracy z firmą handlową.

Plusy handlu z agentem lub firmą handlową w Chinach

1. Firma handlowa może zaoferować bardziej elastyczne warunki realizacji zlecenia. Gdy kupujesz niewielką gamę prostych i tanich towarów, takich jak prezenty i zabawki to jest to dosyć proste. Jednak w większości przypadków tak nie jest. Większość kupujących chce mieć duży wybór produktów w jednym zamówieniu. Próba pozyskania około 30 różnych modeli z 10 lub 20 różnych fabryk doprowadzi Cię do szaleństwa. Dlatego kupujący zwracają się do firmy handlowej/zaopatrzeniowej, aby zajęła się tym za nich, a także śledziła na bieżąco zamówienie, w tym produkcję i dostawę.

2. Lokalne firmy handlowe znają doskonale rynek, więc są w stanie znaleźć odpowiedniego producenta dla Twojego zamówienia. Szczególnie jeśli zamierzasz kupić coś nowego, ich doświadczenie w tej branży może Ci pomóc.

3. Są wyspecjalizowani i mają doświadczenie w handlu międzynarodowym. Ogólnie rzecz biorąc, handlowcy w firmach handlowych są znacznie bardziej doświadczeni, dobrze wykształceni, specjalizujący się w handlu międzynarodowym (w tym znają międzynarodowe przepisy, prawo, procedury, dokumentację itp.) I znacznie lepiej mówią po angielsku. Umożliwia to łatwiejszą komunikację i mniej błędów. Nowi nabywcy będą szczególnie preferować firmy handlowe, ponieważ firmy handlowe pomogą im rozwiązać trudności związane z kontrolą zamówień.

W wielu fabrykach sprzedawcy są gorzej wykształceni, a ich angielski jest słaby. Nie mają też dużego doświadczenia w handlu międzynarodowym, więc komunikacja z klientami jest trudniejsza. Niektóre duże firmy handlowe mogą nawet oferować lepsze warunki handlowe niż fabryki, które często proszą o duży depozyt.

5. Duże firmy handlowe są godne zaufania i stabilne. Jest to bardzo ważne w obecnej niestabilnej sytuacji na świecie, ponieważ wiele fabryk (niezależnie od wielkości) może zbankrutować i niespodziewanie zostać zamkniętych. Należy jednak pamiętać, że należy zachować ostrożność w kontaktach z mniejszymi firmami handlowymi.

6. Firmy handlowe mogą zrealizować nawet małe zamówienie. Składając stosunkowo niewielkie zamówienie bezpośrednio w fabryce, może się okazać, że czas dostawy Twojego zakupu będzie niezwykle długi. Dzieje się tak, ponieważ fabryki nie będą tak przystosowane do tak małej ilości, zwłaszcza jeśli mają już zarezerwowane inne większe zamówienia.

Minusy handlu z agentem lub firmą handlową w Chinach

1. Często firmy handlowe zaoferują wyższą cenę w porównaniu z odpowiednią fabryką.

2. Może wystąpić opóźnienie w komunikacji. Każde pytanie, które zadasz, będzie musiało przejść przez firmę handlową, a następnie do fabryki i odwrotnie.

3. Sprzedawcy w firmach handlowych mogą mieć mniejsze doświadczenie w produkcie lub procesie produkcyjnym niż pracownicy w fabryce. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj mają one siedzibę w biurze, z dala od samej fabryki.

4. Firmy handlowe mogą wybierać różne fabryki dla różnych zamówień, mogą nawet zmieniać fabryki, co powoduje, że jakość nie jest stabilna. Na przykład pierwsza partia będzie dobrej jakości, a druga partia złej jakości, co może się zdarzyć, jeśli firma handlowa zmieni fabrykę.

Zarówno firmy handlowe, jak i fabryki mają swoje zalety i wady i mogą być dobrym wyborem dla Twojej firmy, w zależności od Twoich konkretnych potrzeb. Zaleca się, aby kupujący porównali te zalety i wady przed złożeniem zamówienia. Ważniejsze jest znalezienie odpowiedniej osoby, która będzie w stanie z Tobą odpowiednio współpracować, niż dobry produkt.

Usługi inspekcyjne w Chinach i Azji Południowej

Kontakt: 691 669 192 lub marcin.nowak@v-trust.com