Menu Zamknij

Dlaczego warto skorzystać z usług lokalnej firmy inspekcyjnej podczas produkcji lub importu z Chin i Azji Południowej

Każdy chce ciąć koszty i maksymalizować zyski, zwłaszcza ostatnio, w czasach pandemii oraz opóźnień związanych z przerwami w dostawach energii, brakiem kontenerów, rosnącymi cenami transportu i zatorami w portach.

Wynajęcie lokalnej firmy kontrolnej może w tej chwili być jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby mieć bezpośredni wgląd w sytuację Twojego dostawcy lub producenta.

Wyjazd do Azji jest utrudniony, kontakt przez internet pozostawia wiele do życzenia. A inspektor V-Trust może być Twoimi oczami na miejscu w Chinach, Indiach lub innych krajach Azji Południowej.

Zapytaj już dziś o wycenę i przykładowe raporty z kontroli jakości i nadzoru produkcji i załadunku w Chinach i Azji Południowej:

marcin.nowak@v-trust.com

Przeanalizujmy trzy główne powody, dla których warto korzystać z usług firmy zewnętrznej kontroli jakości.

1. Podczas produkcji zawsze występują wady

Bez względu na to, jak dobra jest fabryka, zawsze istnieje ryzyko usterek. Maszyny mogą się zepsuć, części się poluzują, a ludzie popełniają błędy. Nawet jeśli można uniknąć błędów produkcyjnych, istnieje również ryzyko nieporozumień między Tobą a producentem w zakresie specyfikacji produktu, takich jak materiał komponentów, kolor, funkcja, tolerancja temperatury i wilgotności itp. Jeśli nie określono pewnych aspektów jakości, dostawcy mogą przyjąć założenie, które możesz zaakceptować lub nie. Niewielki odsetek defektów jest nieunikniony, ale można go złagodzić.

Kluczem jest zminimalizowanie defektów przed wysyłką. Jeśli Twoje zamówienie zostanie wyprodukowane, zapakowane i wysłane do Ciebie bez kontroli, nie będziesz wiedział, czy lub ile jest wad, dopóki sam nie sprawdzisz produktu, albo dopóki klient ich nie znajdzie i nie złoży reklamacji. Jeśli jest zbyt wiele defektów, będziesz musiał posortować i wyciągnąć wadliwe produkty, złożyć skargę do dostawcy, zamówić więcej, aby wymienić utracone zapasy i stracić dużo czasu, energii i zasobów na naprawę problemu. Większości z tego można uniknąć, przeprowadzając kontrolę przed wysyłką, tak aby dostawca mógł zająć się usterkami przed wysłaniem go do Ciebie na drugi koniec świata.

2. Dostawcy mogą iść na skróty

Twój dostawca wysłał Ci piękną próbkę, która spełnia Twoje wymagania, więc składasz zamówienie. Dwa miesiące później otrzymujesz przesyłkę tylko po to, by stwierdzić, że chociaż wygląda prawie identycznie, rzeczywisty produkt końcowy nie jest tej samej jakości co próbka. Firma QC może sprawdzić daną fabrykę, aby upewnić się, że jest w stanie dostarczyć to, co zostało obiecane, i skontrolować produkt końcowy, aby sprawdzić, czy zostały wykonane.

Benjamin Franklin powiedział słynne: „Uncja prewencji jest warta funta leczenia”. Było to dla mnie oczywiste ostatnio, kiedy obserwowałem inspekcję opakowań kartonowych na wysokiej klasy szkło produkowane w Guangzhou w Chinach. Towarzyszyłem jednemu z naszych doświadczonych inspektorów podczas kontroli przed wysyłką z długą listą wymagań klienta.

Ogólna jakość opakowania była całkiem dobra. Gruby, ciężki karton do ochrony szkła, broszury nadrukowane wewnątrz rękawa podkreślające elegancję produktu oraz precyzyjnie wycięte wkładki piankowe podtrzymujące produkt. Oczywiście fabryka była w stanie dostarczyć produkt wysokiej jakości, ale ostatecznie produkt nie przeszedł inspekcji. Czemu? Prosty błąd w druku spowodował, że każde opakowanie miało nieprawidłową etykietę. Nazwa firmy została nieprawidłowo sformatowana, a rozmiar produktu został wymieniony inaczej niż w rzeczywistości. Trzeba przyznać, że fabryka bez dwóch zdań przyznała się do błędu. Raport został wysłany do klienta w celu podjęcia decyzji, czy przyjąć opakowanie w stanie, w jakim jest, czy też zażądać ponownego drukowania etykiet.

Ponieważ etykiety zostały uwzględnione w projekcie opakowania i wszystkie zostały wykonane w tej samej fabryce, lepiej byłoby wychwycić błąd na wcześniejszym etapie produkcji, ale wynik był nadal lepszy niż sytuacja, w której klient otrzymał nieprawidłowo oznakowane opakowania i napotkał trudności logistyczne w naprawieniu sytuacji. Było to pierwsze zamówienie klienta z tej konkretnej fabryki i rzeczywiście, zdecydowanie zalecamy kontrolę podczas produkcji w takich sytuacjach, aby uniknąć kosztownych, ale możliwych do uniknięcia błędów, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia z dostawcą.

3. Samodzielne odwiedzanie fabryk może być kosztowne

Zaletą samodzielnej wizyty w fabryce jest oczywiście to, że dokładnie zobaczysz, co otrzymujesz. Wadą jest to, że może to być bardzo czasochłonne i potencjalnie kosztowne, w zależności od tego, ile chcesz nadzorować. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią na świecie utrudnia swobodę przemieszczania się pomiędzy krajami.

Jeśli zdecydujesz się osobiście uczestniczyć we wszystkich etapach produkcji, może to kosztować Cię kilka tygodni lub ponad miesiąc, a także tysiące dolarów na przelot, hotel, transport, jedzenie i tak dalej. Fabryka może ci pomóc w niektórych z tych rzeczy, ale to nie jest gwarancja. Alternatywnie, za ułamek kosztów możesz przekazać dowolne lub wszystkie z tych zadań profesjonalnej firmie kontrolnej i lepiej spać bez zmartwień, podczas gdy Twoja firma zajmuje się rozwijaniem biznesu u Ciebie w kraju. Aby uzyskać wskazówki, jak wybrać firmę inspekcyjną, zobacz Jak wybrać dobrą firmę kontrolną w Chinach.

Ile więc niepotrzebnych kosztów naliczyłeś w swoich własnych operacjach biznesowych podczas czytania? Jeśli odpowiedź sprawi, że boli cię głowa, możemy pomóc. V-Trust Inspection Service wykonywał średnio ponad 6200 inspekcyjnych dni roboczych miesięcznie w 2019 roku dla ponad 3200 kupujących na całym świecie. Działamy w Chinach, Indiach, Wietnamie, Malezji, Bangladeszu. Kambodży i Tajlandii, świadcząc usługi w zakresie audytu fabryk, audytu społecznego, kontroli produktów i testowania.

Jako niezależna firma inspekcyjna staramy się maksymalizować przejrzystość i niezawodność, zatrudniając wyłącznie profesjonalnych inspektorów zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy i oferując gwarancje na nasze usługi. Jeśli potrzebujesz profesjonalnych kontroli jakości i chcesz uzyskać więcej informacji lub przykładowy raport z inspekcji, nie wahaj się z nami skontaktować. Jesteśmy dostępni siedem dni w tygodniu i jesteśmy gotowi pomóc kupującym lepiej spać.

Źródło: blog.v-trust.com

Jak wybrać właściwego producenta lub dostawcę w Chinach. Chiny weryfikacja kontrahenta

Wybór odpowiedniego producenta jest jednym z najważniejszych kroków prowadzących do sukcesu w procesie importu towarów z Chin. Chiny weryfikacja kontrahenta. Audyt fabryki i dostawcy w Chinach.

Aby zlecić audyt fabryki, weryfikację kontrahenta, kontrolę jakości i nadzór nad produkcją, pakowaniem i wysyłką produktów z Chin zapraszamy do współpracy!

Właściwy producent to taki, który może zagwarantować efektywne procedury produkcyjne, precyzyjne projekty, a także niższe koszty. Kiedy wybierzesz idealnego dostawcę posługując się odpowiednimi metodami, możesz nawiązać współpracę, która przyczyni się do rozwoju Twojej firmy. Jeśli jednak dokonasz złego wyboru, możesz nie tylko stracić inwestycję, ale także stracić zaufanie klientów, co w końcu spowoduje, że wypadniesz z interesu.

Biorąc pod uwagę tysiące dostępnych opcji, czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy wybrałeś odpowiedniego producenta dla swojej firmy? Jest wiele firm, które podejmują decyzje wyłącznie na podstawie ceny. Chociaż cena jest kluczowym czynnikiem, należy wziąć pod uwagę inne istotne punkty. Jeśli szukasz dostawcy, pamiętaj o tych 10 ważnych pytaniach, aby uzyskać szersze zrozumienie firmy i ocenić, czy powinieneś nawiązać współpracę z daną firmą. Chiny weryfikacja kontrahenta. Audyt fabryki i dostawcy w Chinach

1. Czy sprzęt używany przez producenta jest zaawansowany i nowoczesny

Produkcja przemysłowa jest elastyczna, przystosowalna i ciągle się zmienia. Na przykład w branży elektronicznej projektanci wytwarzają mniejsze elementy, aby idealnie pasowały do PCB. Zdecydowanie zaleca się sprawdzić, czy producent jest dobrze wie, jak stosować nowoczesne technologie produkcji. Trudno będzie zapewnić płynną produkcję, jeśli używany sprzęt jest przestarzały lub pracownicy nie są zaznajomieni z nowoczesną technologią.

2. Czy komunikacja z producentem jest szczera

Proces budowania zaufania jest wysoce wyrafinowany i złożony. Po pierwsze, Twój producent powinien być w stanie wyjaśnić całą swoją strukturę biznesową. Musi także umożliwić Tobie lub Twojemu zespołowi odwiedzenie obiektów w dowolnym momencie. Ponadto producent musi być dostępny, aby omawiać problemy i wprowadzać nowe rozwiązania, gdy tylko się pojawią. Komunikacja musi być otwarta i szczera, aby współpraca się rozwijała. Twój producent musi postrzegać Cię jako partnera, a nie jako klienta lub dostawcę.

3. Czy producent posiada odpowiednie certyfikaty

Dla każdej branży istnieją specyficzne wymagania certyfikacyjne, na przykład certyfikaty zarządzania jakością ISO9001 i ISO13485 lub zgodność z RoHS, CE, REACH. Zdecydowanie zaleca się omówienie wszystkich wymagań i sprawdzenie certyfikatów producenta przed zawarciem z nim umowy, aby upewnić się, że dostawca spełnia wymagania dotyczące dostarczanego produktu.

4. Jak producent traktuje dane

Aby obsługiwać i zarządzać ogromną ilością danych, fabryki muszą działać szybko i precyzyjnie. Komponenty i surowce zmieniają się codziennie po wprowadzeniu zmian i wycofaniu z eksploatacji (EOL). Ponadto terminy dostaw często się zmieniają. Twój producent musi dokładnie sprawdzić, czy wytwarza Twój produkt z odpowiednią wersją komponentu i surowca, tak jak zamówiłeś.
Ponadto produkcji musi adekwatnie do sytuacji reagować na ciągle zmieniające się terminy dostaw. W przypadku braku wydajnego systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) producentowi trudno będzie mieć wszystkie te dane uporządkowane i dostępne. Podsumowując, musisz upewnić się, że Twój dostawca korzysta z niezawodnego systemu do wewnętrznej kontroli swoich danych.

5. Jaka jest kondycja finansowa firmy

Zawsze należy pamiętać, że przyszłość Twojej firmy może zależeć od producenta. W większości przypadków sam fakt, że producent ma doświadczenie, oferuje konkurencyjne ceny i jest zorientowany na usługi, nie daje gwarancji udanego biznesu. Jeśli stwierdzisz, że sytuacja finansowa dostawcy jest niestabilna, możesz ponownie rozważyć poleganie na takiej firmie. Niezawodny partner to producent, który poradzi sobie z dużymi inwestycjami kapitałowymi i ma wystarczające środki na dodatkowe wymagania.

Produkty często wymagają komponentów i surowców zakupionych przed otrzymaniem płatności od klienta: czy producent poradzi sobie z takimi kosztami? Jeśli producent nie jest stabilny, może nie być w stanie zagwarantować komponentów i surowców. Niestabilność finansowa może również opóźnić wysyłkę Twoich produktów, a w konsekwencji zepsuć harmonogram dostaw.

6. Z jakimi znanymi markami współpracuje producent

Chcesz wybierać niezawodnych producentów, którzy produkują wysokiej jakości towary dla znanych firm. Jeśli producent współpracuje ze znanymi markami, oznacza to, że ich obiekty były audytowane przez dużych detalistów z całego świata.

7. Jak duży jest zakład producenta

„Kiedy zaczynaliśmy, robiliśmy to, co robi większość startupów. Szukaliśmy mniejszego producenta, spodziewaliśmy się, że lepiej zadba o nasze produkty, ponieważ nasz wolumen był uważany za duży w przypadku tego producenta. Okazało się, że musimy zwrócić jedną trzecią naszych produktów z powodu problemów z jakością ”- Jason Lee, kierownik ds. Zakupów w Locked Inc.

Fabryki które powstały niedawno nie przeprowadzają kontroli jakości jak w przypadku bardziej doświadczonego producenta. Im większy jest zakład, tym więcej pracowników ma fabryka, tym dłużej zajmują się oni produkcją – dając im wiedzę w swoich branżach.

8. Jakie środki kontroli jakości podejmuje producent i na jakich etapach produkcji

Jak zapewne wiesz, kontrola jakości jest najważniejszym etapem procesu produkcyjnego. Producent, który podejmie więcej kroków kontroli jakości, będzie stwarzać mniejsze ryzyko dostarczenia wadliwych produktów. Niektórzy producenci będą sprawdzać swoje produkty dopiero po zakończeniu produkcji. Jednak nie zawsze jest to najlepsza strategia w zależności od kategorii produktu. Na przykład w przypadku produktów elektronicznych, konieczne jest sprawdzanie produktów na różnych etapach produkcji.

9. Skąd producent pozyskuje surowce i komponenty

Sprawdź, czy surowiec i komponenty używane przez producenta do wytworzenia produktu pochodzą również od niezawodnego producenta. Można to sprawdzić, prosząc producenta o dostarczenie listy materiałów i nazw producentów, którzy je produkują. W końcu ogólna jakość Twojego produktu jest bezpośrednio związana z jakością każdego komponentu wchodzącego w skład Twojego produktu.

10. Jaka jest zdolność produkcyjna producenta

Moce produkcyjne są bardzo ważne dla długoterminowego sukcesu. Jeśli poważnie myślisz o wprowadzeniu swoich produktów na rynek, musisz upewnić się, że po sfinalizowaniu dużej sprzedaży jesteś w stanie w pełni zrealizować zamówienie i dostarczyć produkty na czas np. do sieci handlowej. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest niedostarczenie dostawy do Twojego klientem lub walka o znalezienie nowego producenta, który zrealizuje duże zamówienie prawidłowo i na czas.

Wnioski

Rozsądne kroki podjęte przez kupujących w celu zapewnienia płynnego procesu produkcyjnego mogą wyeliminować niektóre problemy, które możesz napotkać podczas wyszukiwania odpowiedniego producenta. Firmy często tracą znaczne sumy pieniędzy, nie upewniając się, że wybrali odpowiedniego producenta – nie możesz pozwolić sobie na tego rodzaju straty. Upewnij się, że przeprowadzasz odpowiednią weryfikację dostawcy i zadajesz tyle pytań, ile potrzeba.

Weryfikując wiarygodność producenta trzeba oceniać wiele elementów. Wybierzesz odpowiedniego wykonawcę, a Twój produkt będzie w dobrych rękach. Wybierzesz nieudolnego dostawcę, a na dłuższą metę możesz stracić dużo pieniędzy.

Uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania przyczyni się do wyboru odpowiedniego producenta dla Twojego produktu. Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania możesz polegać na niezależnym dostawcy usług inspekcyjnych takim jak V-Trust, który zabezpieczy Twój łańcuch dostaw w profesjonalny sposób. Inspektorzy V-Trust potrafią wykryć problemy przed produkcją lub przed złożeniem zamówienia. Możesz dokładnie poznać możliwości dostawcy, jego park maszynowy, metody zarządzania, procedury operacyjne i system kontroli jakości. Pozwali Ci to na pewny wybór wykwalifikowanego dostawcy. To także pokaże producentowi, że zwracasz uwagę na szczegóły, zależy Ci na jakości i sprawi, że staniesz się dla swojego producenta priorytetowym Klientem

Źródło: blog.v-trust.com i blog.v-trust.com

V-Trust Inspection Service. Obsługa polskich firm w Azji

V-Trust Inspection Service to wiodąca firma świadcząca usługi inspekcyjne w Chinach, Wietnamie, Kambodży, Bangladeszu, Indiach, Tajlandii i w Malezji. Firma działa od 2003 roku, jako niezależna firma kontrolna posiada akredytację CNAS 17020, AQSIQ, ILAC i IFIA Accreditation (Międzynarodowa Federacja Agencji Kontrolnych) oraz certyfikaty ISO9001: 2015. V-Trust jest Sedex Affiliate Audit Company, co pozwala firmie przeprowadzać audyty społeczne SMETA w Chinach, Indiach i Wietnamie.

Jako niezależna firma V-Trust posiada solidną sieć inspekcyjną obejmującą większość rejonów Chin oraz kraje Azji Południowo-Wschodniej (ponad 90% produktów eksportowych jest wytwarzanych na tych obszarach). Firma posiada ponad 310 inspektorów, którzy są dobrze wyszkoleni, godni zaufania oraz doświadczeni w kontroli wielu rodzajach towarów.

Tylko w 2019 roku ponad 3000 importerów oraz kupców z całego świata skorzystało z usług V-Trust, a miesięcznie przeprowadzaliśmy ponad 6200 inspekcji. 

Poza usługami inspekcyjnymiV-Trust oferuje swoim Klientom również usługi audytu fabryk, oceny dostawców oraz przeprowadzenie testów laboratoryjnych. Laboratoria V-Trust są akredytowane przez międzynarodowe instytucje, m.in. CNAS, CPSC, UL, IECEE itd. ​Chiny weryfikacja kontrahenta. Audyt fabryki i dostawcy w Chinach

​Usługi kontroli jakości obejmują: 

Kontakt:
V-Trust Inspection Service Co.,Ltd.
Add: 11/F, West Tower, Poly World Trade Centre, 1000 Xingang
Road E., Guangzhou, China 510335
Tel: +86-20-89089880
Fax: +86-20-89089025
Website: v-trust.com

Kontakt w Polsce:
Tel.: 691 669 192
E-mail: marcin.nowak@v-trust.com

Jak wybrać właściwego producenta w Chinach